TEMSA’da uzun yıllar önemli görevlerde bulunan iş insanı ‘Sir’ lakaplı Sacit Keyman vefat etti

Sacit Keyman’ın cenazesi, yarın öğle namazı sonrası Bebek Camisi’nde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

Hayatını kaybeden sanayici Sacit Keyman’ın oğlu Melih Keyman, ENKA Holding’in merhum patronu Şarık Tara’nın kızı Leyla Tara ile evliydi.

DÜNYACA ÜNLÜ GÜBRE DEVİ OLDU

Babasını kaybeden Melih Keyman, mayıs 1997’de İsviçre’de Keytrade AG şirketini kurdu. Keyman onlarca yıldır sektörde çalışmış üst düzey mineral gübre tüccarlarının yönetiminde olduğu şirketi kurmadan önce ENKA Türkiye Pazarlama ve Transammonia’da lider pozisyonlarda görev almış ve sürekli olarak gübre sektöründe çalışmıştı. Türkiye ve aynı zamanda İsviçre vatandaşı olan Keyman, 1984 yılından beri Zürih’te yaşıyor.

İSO’DA MECLİS ÜYELİĞİ YAPTI, TEMSA’DA GÖREV ÜSTLENDİ

Leyla Şara ile evli olan Melih Keyman’ın oğlu Ahmet Keyman da aynı şirkette yönetici olarak çalışıyor.

Melih Keyman’ın babası Sacit Keyman kimya sanayiciliği yapmış ve İstanbul Sanayi Odası’nda 1975-1978 yılları arasında meclis üyeliğinde bulunmuştu, ayrıca TEMSA’da da uzun yıllar önemli görevler üstlenmişti. Badem Keyman ile evli olan Sacit Keyman, Melih Keyman dışında, Zeynep Ç. Keyman, Zeynep Y. Keyman adlı iki kız babasıydı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x